Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 802

Viac

Prečo sa zapojiť

Aj VY môžete zmeniť Slovensko!

Pridajte sa k firmám, ktoré budú pretvárať naše mestá na lepšie miesta pre život.

 

 

Termín podujatia Naše Mesto je

9. jún 2023

Čo je podujatie Naše Mesto?

Firemné dobrovoľníctvo je rozvíjajúcou sa formou firemnej filantropie, pri ktorej firma aktívne zapája svojich zamestnancov do podpory komunity a dobročinných aktivít.

 

 

Už od roku 2007 si tisíce dobrovoľníkov a dobrovoľníčok z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas jedného júnového dňa sa zapájajú do stoviek prospešných aktivít po celom Slovensku. Manažéri, personalisti, obchodníci, marketéri, zamestnanci z výroby a mnohí ďalší zoberú do rúk štetce, lopaty a ochotu zmeniť naše mestá na lepšie miesta pre život. Výhodou takéhoto veľkého podujatia je jednoznačne jasne vnímateľný dopad dobrovoľníckej práce, čo prináša spokojnosť a pocit zadosťučinenia na oboch stranách, u dobrovoľníkov, ako aj u neziskových organizácií. 

 

Viac o Našom Meste

 

PDF na stiahnutie

 

 

 

10 dôvodov, prečo sa oplatí zapojiť do Nášho Mesta

  • 1 Stanete sa súčasťou pozitívnej zmeny nielen svojho okolia, ale i celej krajiny.
  • 2 Pomôžte adresne tým, ktorí to najviac potrebujú a zároveň ukážete svojim zamestnancom, že vám záleží na vašom okolí.
  • 3 Vďaka zodpovednosti voči komunite sa vaša firma stane dobrým susedom.
  • 4 Podporíte talenty a vytvoríte priestor pre inovácie.
  • 5 Efektívne zmobilizujete lokálne zdroje.
  • 6 Zvýšite lojálnosť svojich zamestnancov prepájaním hodnôt firmy s hodnotami zamestnancov.
  • 7 Ponúknete svojim zamestnancom netradičný a zábavný teambuilding.
  • 8 Vytvoríte pozitívnu firemnú kultúru.
  • 9 Poskytnete vašim zamestnancom jedinečnú možnosť rozvíjať svoje tvorivé zručnosti.
  • 10 Pomoc druhým výrazne zvyšuje celkový pocit pohody a spokojnosti so svojím životom.

Ukážte vašim zamestnancom, že vám na nich záleží

Až 74 % ľudí uvádza, že ak im zamestnávateľ umožní pomáhať, stúpa pocit zmysluplnosti ich práce (štúdia spoločnosti Cone). A pri mileniáloch je toto číslo ešte vyššie – až 88 %! Naše Mesto je ideálnou príležitosťou, pomocou ktorej môžete vo firme dobrovoľnícku kultúru rozvíjať.

Ak dávate, ste šťastnejší a efektívnejší.

Viac o tom, čo darovanie a konanie dobrých skutkov prináša ľuďom a firmám sa dočítate v našom článku

 

 

 

Čaká na vás veľa dobrovoľníckych aktivít v mestách po celom Slovensku

Vďaka vám budú v mestách upravené verejné priestranstvá a opravené lavičky, či realizovaná záchrana slovenských hradov. Deti sa budú hrať na bezpečnejších ihriskách a rôznorodé organizácie tešiť z renovovaných priestorov.

Viac o tom, čo všetko sa nám podarilo v roku 2022

Je len na vás, kde a komu podáte pomocnú ruku

Každoročne si môžete vybrať spomedzi množstva aktivít, ktoré organizujú mimovládne organizácie, školy, škôlky, miestne inštitúcie či ľudia z verejnosti. Organizácie získajú na nákup nevyhnutného materiálu a náradia pre dobrovoľníkov menší grant od Nadácie Pontis.

Report z ročníka 2022

Registrujte svoju firmu na Naše Mesto

Svoju firmu môžete registrovať v termíne od 6.2. do 16.3.2023 a minimálny počet prihlásených za firmu je 5 zamestnancov.

Na zapojenie sa do podujatia potrebujete vyplniť jednoduchý registračný formulár. Po registrácii získate prístup do členskej zóny, kde od nás dostanete veľa zaujímavých tipov a návodov, ako viesť a motivovať zamestnancov k dobrovoľníctvu, ako o jeho výhodách presvedčiť vedenie, prečo je prínosné, alebo ako s dobrovoľníctvom vôbec začať. 

Prihlásiť firmu

 

  

Prihlasovanie dobrovoľníkov

Po registrácii firmy sa budú môcť vaši dobrovoľníci prihlasovať na konkrétne aktivity. Prihlasovanie bude spustené 4. mája o 10:00 hod. a potrvá do 23. mája do 18:00 hod.

Dobrovoľníci si budú môcť vybrať zo zoznamu aktivít v mestách, ktorý bude zverejnený na tejto stránke, na základe lokality, typu aktivity, organizácie, času či iných kritérií. Budú sa môcť prihlásiť individuálne, alebo ako firemný tím a každý dobrovoľník dostane od nás v prípade záujmu originálne tričko s motívom podujatia Naše Mesto.

 

Prihlásiť sa na aktivitu

 

 

Rezervujte si svoje miesto vopred

O aktivity na Našom Meste je veľký záujem a po otvorení prihlasovania sa obsadia v  priebehu pár dní či dokonca hodín. Pre členov Business leaders fora Firmy komunite, či všetkých, ktorí sa nimi chcú stať, sme pripravili možnosť rezervovať si miesta vopred, aby ste mali istotu, že sa vám ujde aktivita podľa vašich predstáv. Dohodnite si aktivitu v organizácii, ktorú poznáte a vyhnite sa bežnému prihlasovaniu, kde sa aktivity rýchlo naplnia. V tomto prípade je termín uzávierky prihlásenia aktivity 23.3.2023

Ako rezervovať aktivitu

Fakturácia účastníckych poplatkov

Firmy, ktorých zamestnanci sa zúčastnia na dobrovoľníckych aktivitách v rámci podujatia Naše Mesto, uhrádzajú účastnícky poplatok. 

Viac o poplatkoch