Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Virtuálne dobrovoľníctvo na Našom Meste 2021

19. máj 2021

Chcete sa zúčastniť tohtoročného Nášho Mesta ale nevyhovujú vám aktivity kde sa maľujú ploty, kosí tráva, alebo upravuje okolie? Čítajte ďalej :)

Každoročné podujatie Naše Mesto je známe tým, že aspoň na jeden deň v roku sa zamestnanci zapojených firiem venujú manuálnemu dobrovoľníctvu a pomáhajú tak skrášliť a zlepšiť svoje okolie a komunitu. Existuje však aj iný spôsob, ako sa zapojiť a my vám ho tento rok ponúkame vo forme virtuálneho dobrovoľníctva, alebo tzv. „pomáhania hlavou“.

Virtuálne dobrovoľníctvo je akákoľvek dobrovoľnícka aktivita, ktorá je realizovaná na diaľku s použitím zariadenia pripojeného na internet. Virtuálne dobrovoľníctvo nie je vôbec novinkou a využíva sa, odkedy existuje internet. Najznámejšími príkladmi aktivít sú tvorba open-source softvérov, editovanie textov, jazykové preklady dokumentov, tútoring, mentoring, či technologická a sociálna podpora.

Takýmto spôsobom viete pomôcť organizácii, ktorá možno potrebuje práve vašu expertízu a nemusíte sa pritom zamazať od farby alebo spotiť pri kosení trávy :)

Tento rok máme v ponuke tri takéto aktivity dvoch organizácií: OZ Domov – Dúha a Divadlo bez domova by privítali pomoc s prekladom ich výročných správ za roky 2019 a 2020 zo slovenčiny do anglického jazyka. Takže angličtinári, je tu príležitosť využiť vaše znalosti a pomôcť organizáciám, ktoré zasa svojou primárnou činnosťou pomáhajú inde.

Prihlásiť sa na aktivitu Preklad výročnej správy za rok 2020 organizácie Divadlo bez domova, Preklad výročnej správy 2019 do anglického jazyka alebo Preklad výročnej správy 2020 do anglického jazyka organizácie OZ Domov – Dúha môžete do 25.5.2021 do 18:00.

Dúfame, že vás táto ponuka zaujala a tešíme sa na vás na tohtoročnom Našom Meste.