Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 802

Viac

Späť na novinky

Tu je 5 tipov pre firmy, ako podporiť dobrovoľníctvo nielen na Našom Meste

29. september 2022

Nestihli ste sa prihlásiť na podujatie Naše Mesto, alebo by ste radi zaradili dobrovoľníctvo do svojej firemnej kultúry aj inokedy počas roka? Ponúkame vám hneď niekoľko možností, ako na to.

1.Aktuálne: Zapojte sa ako firma do podujatia #GivingTuesday

Už 29. novembra 2022 budeme spoločne oslavovať svetový sviatok dávania a dobrovoľníctva #GivingTuesday. Na Slovensku ho budeme pod záštitou Nadácie Pontis sláviť už šiesty rok. V roku 2021 sa do #GivingTuesday zapojilo viac ako 30 firiem, 122 neziskových organizácií a tisíce ľudí vo vyše 50 mestách a obciach na Slovensku. 

Pre vás je to ideálna príležitosť, ako ukázať hodnoty vašej spoločnosti, zapojiť zamestnancov do dobročinných aktivít a pridať sa k tisíckam ďalších firiem a jednotlivcov po celom svete, ktorí na #GivingTuesday pomáhajú v malom či vo veľkom.  

Zapíšte si dátum 29.11.2022 do vášho kalendára a pozvite vašich zamestnancov a partnerov z neziskového sektora. Na našej stránke www.givingtuesday.sk nájdete množstvo tipov a možností, ako a komu pomôcť. Ak vás téma zaujala, pripravili sme pre vás aj prehľadný návod, v ktorom nájdete množstvo tipov a možností, ako a komu pomôcť

Ak už máte pri príležitosti sviatku #GivingTuesday vlastné plány, chceme o nich vedieť :) Zaregistrujte u nás svoju firmu a podeľte sa o to, čo chystáte. Zverejnením svojich aktivít rozšírite povedomie o podujatí #GivingTuesday, budete inšpiráciou pre ďalšie firmy a nám pomôžte šíriť výzvu na dobré skutky.

Na záver nezabudnite zdieľať informáciu, že sa zapájate do #GivingTuesday na vašich sociálnych sieťach a označte @GivingTuesdaySK a #MozemPomozem, aby sme vaše aktivity mohli prezdieľať!

2. Pridajte sa k lídrom vo firemnom dobrovoľníctve v programe Firmy komunite

Skupina Firmy komunite združuje firmy, ktoré majú záujem o rozvoj dobrovoľníctva a angažovanosti svojich zamestnancov. Stať sa členom programu je pre firmy veľmi výhodné:

  • Dáme vám k dispozícii aktualizovanú databázu organizácií, ktoré potrebujú dobrovoľnícku pomoc vášho firemného tímu,
  • pomôžeme vám zorganizovať váš vlastný dobrovoľnícky deň,
  • môžete si dopredu rezervovať či zorganizovať vlastnú aktivitu počas podujatia Naše Mesto,
  • získate pravidelné informácie, tipy a návody zo sveta dobrovoľníctva a zodpovedného podnikania,
  • stanete sa súčasťou rastúcej komunity zodpovedných firiem, s ktorými môžete spolupracovať, motivovať sa a zdieľať skúsenosti,
  • a veľa ďalších aktivít pod dohľadom tých, pre ktorých je hľadanie ciest, ako pomôcť dobročinným organizáciám, ako aj firmám na ceste zodpovedného podnikania, náplňou ich každodennej práce.

Viac informácii nájdete na stránke FIRMY KOMUNITE.

3. Pomôžte neziskovkám svojou expertízou

Okrem manuálneho dobrovoľníctva ponúkame aj možnosť zapojiť sa “hlavou” a poskytnúť vaše vedomosti a zručnosti v rámci pro bono školení pre neziskové organizácie. Pre ľudí v neziskovom sektore je príležitostí na kvalitné a dostupné vzdelávanie naozaj málo, potreba však o to vyššia. Preto zapájame odborníkov z firemného sektora, aby ponúkli svoje vedomosti a pomohli tak neziskovému sektoru zväčšiť dopad a robiť svoju prácu lepšie. Ak vás téma zaujíma, viac sa o nej dočítate v tomto článku.

Viac informácií, ako sa môže vaša firma zapojiť do pro bono tréningov pre neziskovky nájdete tu: www.nadaciapontis.sk/projekty/pro-bono-treningy/ 

4. Radi vás podporíme aj individuálne

Radi vám pomôžeme s nastavením stratégie firemného dobrovoľníctva či dobrovoľníckeho programu vo vašej spoločnosti. Podmienky a postup si s vami dohodneme individuálne na základe vašich potrieb. Neváhajte sa na nás obrátiť a dohodnúť si prvú konzultáciu na veronika.sedlackova(at)nadaciapontis.sk, +421 918 885 011.

5. Dostávajte pravidelné inšpirácie a návody z oblasti dobrovoľníctva

Zapíšte sa do nášho mailinglistu a buďte v obraze. Newslettre posielame raz do mesiaca. Na odber noviniek sa prihlásite tu

Ak vás zaujíma, ako riešiť dobrovoľníctvo vo vašej spoločnosti po formálnej stránke, v tomto článku sa na túto tému dozviete viac. 

V prípade otázok k našim programom sa obráťte na programovú manažérku Dušanu Lahovú na dusana.lahova(at)nadacianpontis.sk