Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Tipy na aktivity pre verejnosť, kam sa môžete prihlásiť aj vy

27. máj 2022

Do Nášho Mesta sa môžu tento rok hlásiť aj dobrovoľníci a dobrovoľníčky z radov širokej verejnosti. Ak máte chuť pomáhať, no ešte ste si nevybrali „tú svoju“ aktivitu, máme pre vás pár tipov.

Prihlasovanie je pre verejnosť otvorené do utorka 31. mája, do 23:59 hod.

Všetky voľné miesta nájdete TU.

Pre inšpiráciu sme však vybrali pár aktivít, ktoré by vás mohli zaujať a priblížiť vám svet dobrovoľníctva.

1. Bratislava: Čistenie Filiálky

Nevyužívaná vlaková stanica Filiálka sa nachádza v širšom centre Bratislavy. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky vyčistia zelenú plochu okolo stanice od odpadkov, kadiaľ často prechádzajú ľudia, ktorí bývajú v okolí a spríjemnia im tak aj túto lokalitu.

Prihlásiť sa na aktivitu môžete tu: www.nasemesto.sk/aktivity/detail/cistenie-filialky/

2. Pridajte sa k Trash Patrol v lokalitách po celom Slovensku

Vezmite do ruky vrece, na tvár úsmev a pripojte sa k hliadke Trash Patrol, ktorú do ulíc slovenských miest vysiela McDonald’s.

Prevádzky McDonald’s sú roztrúsené vo viacerých mestách a nepeknou vizitkou ich okolia často bývajú pútavé obaly, ktoré po skonzumovaní menu neskončili v koši. Zamestnanci reťazca sa snažia udržiavať okolie svojich prevádzok bez odpadkov a posielajú do ulíc tzv. Trash Patrol. Tento rok sa Trash Patrol zapája do iniciatívy Naše Mesto, aby spolu s verejnosťou vyčistili aj širšie okolie v Prešove, Nitre, Trnave, Nových Zámkoch, Žiline, Bratislave či na Liptovskej Mare. Na konci aktivity čaká dobrovoľníkov chutná odmena.

Na aktivity Trash Patrol sa môžete prihlásiť tu:

3. Košice: Oživíme farbami detské ihriská

Dobrovoľníci budú maľovať oplotenie a hracie prvky na detskom ihrisku Kežmarská, Krupinská, Jaltská, Alvinczyho aj na ihrisku pri Základnej škole na Postupimskej ulici – jednoducho aktivita dostupná pre každého Košičana či Košičanku.

Prihlásiť sa na aktivitu môžete tu:

4. Banská Bystrica: Obnova domčekov pre deti v škôlke

V Materskej škole Radvanská 28 chcú deťom dopriať podnetné prostredie na pohybové aktivity a hru vonku. Cieľom projektu počas Nášho Mesta je preto rekonštrukcia drevených domčekov pre deti a vstupných bráničiek do objektu škôlky. Ak chcete priložiť ruku k dielu a páčilo by sa vám vidieť hmatateľné výsledky svojej práce, neváhajte.

Prihlásiť sa na aktivitu môžete tu:

5. Žilina: Skrášľovanie parku Frambor

Pridajte sa k Žilinskému skrášľovaciemu spolku a pomôžte skrášliť park Frambor v Žiline. Dobrovoľníci budú počas aktivity pracovať na kvetinových záhonoch, natierať agátový drevený plot či zbierať odpad a mnoho iného. Spolok sa parku venuje dlhodobo a hlavne vďaka aktivistom sa ho pomaly darí premieňať na príjemný verejný priestor. Určite sa teda dozviete zaujímavosti z histórie parku a územia aj užitočné informácie o ochrane prírody.

Prihlásiť sa na aktivitu môžete tu: www.nasemesto.sk/aktivity/detail/brigada-v-parku-frambor/