Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Takmer 9500 dobrovoľníkov sa zapojí do Nášho Mesta

30. máj 2016

Aj vy ste zvedaví, ako sa zmení tvár našich miest k lepšiemu 10.-11. júna?

Takmer 9500 dobrovoľníkov sa v piatok a v sobotu 10. a 11. júna zapojí do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto. Dobrovoľníci budú v 28 mestách skrášľovať parky a verejné priestory, maľovať ploty škôl, venovať sa seniorom i ľuďom v núdzi. Nadácia Pontis tento rok ponúka počas najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe viac ako 500 dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budú pomáhať zamestnanci firiem i verejnosť. „Záujem o dobrovoľnícke aktivity z roka na rok narastá. Tento rok sa zapojí takmer 8500 dobrovoľníkov. Aj to svedčí o tom, že ľudia sa stále viac angažujú a záleží im na tom, ako vyzerá ich mesto, v ktorom žijú,“ hovorí Monika Smolová, programová riaditeľka Nadácie Pontis.

Dobrovoľníci budú počas Nášho Mesta odstraňovať nelegálne skládky, čistiť parky, upravovať detské ihriská, maľovať triedy škôl, ale budú sa venovať aj ľuďom v núdzi či odkázaným na pomoc druhých. Nový vzhľad dostane napríklad amfiteáter v Seredi, kde budú dobrovoľníci obnovovať a natierať lavičky. Dobrovoľníkov potrebujú aj pri odstraňovaní grafitov z fasády na ZŠ Belehradskej v Košiciach. V Žiline zasa budú dobrovoľníci sprevádzať deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím spolu s lektormi canisterapie na výlete v Lesoparku. V Šali budú dobrovoľníci čistiť a zveľaďovať brehy Váhu.

Pomoc hradom

V ponuke dobrovoľníckych príležitostí je aj pomoc hradom a hradným zrúcaninám, ako sú Lietavský hrad, Hrad Hričov, Hrad Revište, Hrad Slanec či hrad Bystrica a i.

V Nitre sa pomoc dobrovoľníkov zíde pri revitalizácii prírodného jazierka, ekokurníka a prírodného ihiriska. V Prievidzi budú dobrovoľníci čistiť blízky les od odpadkov. Jednou z obľúbených aktivít v Partizánskom je zasa čistenie areálu nemocnice na kraji mesta.

Zapoja sa aj hlavou

„K manuálnym aktivitám sa počas Nášho Mesta pridajú aj profesionáli z firiem, ktorí poskytnú svoje bezplatné pro bono znalosti neziskovkám v rámci Pro Bono Maratónu. Okrem kreatívcov z agentúr sa pridajú aj odborníci na IT, advokáti či HR manažéri,“ dodáva Monika Smolová.

Podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto organizuje v 28 mestách Nadácia Pontis spolu so skupinou firiem Engage. Tento rok sa do neho zapája 105 spoločností, ktoré umožnia svojim zamestnancom prispieť k tomu, ako vyzerá mesto v ktorom žijú a pracujú. Viac ako 500 aktivít pre dobrovoľníkov navrhlo viac ako 200 neziskových organizácií, škôl, škôlok, miest, obcí a mestských častí.

    Lajkujte nás na Facebooku Postavme Naše Mesto na nohy