Do ukončenia registrácie verejnosti ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

10 158

Viac

Späť na novinky

Seniorom v Domove sociálnych služieb v Rači pomáhali aj generálni riaditelia

2. apríl 2012

Počas minuloročného Nášho Mesta sa nenechali zahanbiť ani top manažéri firiem.

Sadili levanduľu, maľovali altánok a spolu so seniormi si urobili grilovačku. Do Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Rači prišlo takmer 50 generálnych riaditeľov, aby ukázali, že vedia manuálne pracovať a že to s dobrovoľníctvom myslia vážne.

Manažéri pracovali so seniormi

„Namaľovali sme altánok, vysadili kvetinové záhony a so seniormi sme hrali petanque. Bolo dôležité, aby sme aktivity nerobili pre nich, ale spolu s nimi,“ povedal Robert Hauber, finančný riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom. Spoločnosť bola minulý rok zároveň aj vedúcou firmou skupiny Engage.

Maľovali altánok a pripravovali ihrisko na petanque

Manažéri sa rozdelili do viacerí skupín podľa vlastných preferencií. Tím Sheraton a AXA bol zodpovedný za grilovačku, Kia, Johnson Constrols a Slovnaft maľovali altánok a lavičky. Ostatní manažéri sa venovali úprave petanque ihriska, sedaniu levandule, úprave záhonov, koseniu a ostrihávaniu zoschnutých konárov na stromoch či úprave zanedbaných zadných dvorov.

Dobrovoľníctvo o ľuďoch veľa napovedá

Manažéri počas Nášho Mesta podpísali aj iniciatívu Prihlasujeme sa k dobrovoľníctvu, čím deklarovali, že budú prihliadať na dobrovoľnícku skúsenosť svojich budúcich zamestnancov. V zahraničí je táto prax bežná a veľa napovedá zamestnávateľovi o jeho budúcom zamestnancovi. Dobrovoľnícka skúsenosť prináša zamestnancom nielen nové zručnosti, ale veľa prezradí aj o tom, či zamestnanec dokáže pracovať v tíme a ako rieši vzniknuté situácie.