Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Prihlasovanie do Nášho Mesta 2023 je otvorené pre firmy, školy aj neziskovky

13. február 2023

Najznámejšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Naše Mesto otvorilo prihlasovanie pre firmy a organizácie. Zamestnávatelia, ktorí sa zapoja do akcie, vyšlú svojich zamestnancov na jeden deň pomáhať lesom, školám, komunitným centrám či kultúrnym pamiatkam. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky tak vymenia počítače za prácu v prospech komunity a prihlásené organizácie zase dostanú potrebnú pomoc.

Naše Mesto sa tento rok uskutoční 9. júna. Prepojí tisícky nadšených ľudí a desiatky neziskoviek s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde žijeme a pracujeme.

„Firmy adresne pomôžu tým, ktorí to v ich okolí najviac potrebujú. Či už ide o neziskovky, s ktorými spoločnosti dlhšie spolupracujú, školy alebo škôlky, kam chodia deti zamestnancov a zamestnankýň, alebo verejné priestranstvá neďaleko pracoviska. Pomocnú ruku dobrovoľníkov uvíta viac ako stovka organizácií od Michaloviec až po Bratislavu, “ povedal Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis.

Vlani sa do Nášho Mesta zapojilo takmer 9-tisíc dobrovoľníkov a podujatie sa tak vrátilo na počty spred pandémie. Nadšenci pomáhali v rámci viac ako 400 rôznych aktivít po celom Slovensku.

Firmy sa môžu na Naše Mesto registrovať do 16. marca na tomto linku.

Spoločnosti budú mať na výber z veľkého množstva činností aj tento rok. Ide o príležitosti ako práce v záhrade, upratovanie areálu, čistenie prírody či drobné opravy. Túto pomoc budú žiadať školy, škôlky, komunitné centrá, domovy sociálnych služieb, kultúrne pamiatky, ale aj útulky pre zvieratá alebo parky a vodné toky.

Okrem pomocných rúk získajú nových fanúšikov

Prihlasovanie je oddnes otvorené aj pre tieto pomáhajúce organizácie. „Naše Mesto je pre ne jedinečná príležitosť. V rámci podujatia dostanú výraznú manuálnu pomoc, ktorú by si inak často nemohli dovoliť. Veci, ktoré by im za bežných okolností trvali týždne, stihnú zrealizovať omnoho rýchlejšie. Naviac môžu získať nových podporovateľov a zviditeľniť tému, ktorej sa venujú,“ hovorí M. Kišša.

Organizácie sa môžu prihlasovať na tomto linku do 23. marca.

Naše Mesto je najznámejšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Vlani sa doň zapojilo takmer 9-tisíc dobrovoľníkov v rôznych lokalitách po celom Slovensku. Pracovníci zo 162 firiem a inštitúcií priložili ruku k dielu v 48 slovenských mestách a ich okolí. Pomohli tak 216 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Aktuálne pripravujeme už sedemnásty ročník podujatia, pričom inšpiráciou pre Naše Mesto bola akcia New York Cares, počas ktorej tisíce Newyorčanov spoločne upratujú a menia svoje mesto k lepšiemu.