Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Predstavujeme vám naše krásne tričká pre rok 2017!

1. máj 2017

Už vyše 10 rokov sú poznávacím znamením a neodmysliteľnou súčasťou dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto.

Na čo sa dobrovoľníci okrem super aktivít najviac tešia? No predsa na tričká! Každý rok iná farba, iná grafika, ale vždy rovnaká myšlienka vystihujúca podstatu Nášho Mesta – ukázať, že nám záleží na mestách, v ktorých žijeme a pracujeme.  Že každý z nás dokáže svojou trochou prispieť ku skrášleniu našej krajiny.  A že sa nebojíme trochu zašpiniť či zobrať do ruky lopatu a rýľ, aby sme pomohli tam, kde to najviac treba.

Okolo 10 000 dobrovoľníkov si  v dňoch 9. a 10. júna 2017 oblečie rovnaké tričká a vyberie sa do ulíc všetkým ukázať, že aj za dva dni sa dá zmeniť Slovensko k lepšiemu.

Tento rok pôjdeme na rande s Naším Mestom!

Presne tak. Takéto rande Slovensko ešte nezažilo! Sloganom tohto ročníka je totiž výrok „Dnes mám rande s Naším Mestom“. Práve týmto heslom chceme ukázať, že tak ako nám záleží na našich polovičkách a všeobecne ľuďoch, ktorých máme radi, tak by sme sa aspoň občas mali postarať aj o naše okolie, v ktorom žijeme. S myšlienkou „povedzte to nápisom na tričku“ preto chceme motivovať aj ostatných, aby prispeli k pozitívnej zmene ich mesta -  či už namaľovaním plotu v materskej škôlke, výletom so seniormi z klubu dôchodcov alebo vyzbieraním odpadkov v parku. A to nielen počas Nášho Mesta, ale aj  cez všedné dni.  

Keďže modrá je dobrá, tak dobrovoľníkov  budú tento rok čakať tričká v modro-žltej kombinácii, koordinátori zase budú mať tričká v bielo-červenej kombinácii.  Tričká budú tlačené tradičnou grafickou sieťotlačou a firmy i neziskovky ich dostanú vďaka spoločnosti Slovak Parcel Service doručené kuriérom priamo do sídla,  kde pôsobia.

Veľmi ďakujeme!

Touto cestou by sme sa chceli srdečne poďakovať pánovi Martinovi Sarvašovi, autorovi textu piesne „Dnes“, ktorý udelil Nadácii Pontis súhlas s použitím sloganu „Dnes mám rande s Naším Mestom“ pre účely podujatia „Naše Mesto“. Práve táto pieseň z roku 1987, ktorá bola interpretovaná hudobnou skupinou Tublatanka, sa stala inšpiráciou pre tohtoročný slogan Nášho Mesta.