Do ukončenia registrácie verejnosti ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

10 158

Viac

Späť na novinky

Podporili nás aj známe tváre

29. jún 2011

Tento rok sa do Nášho Mesta zapojili aj známe osobnosti, herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Šebová a Henrieta Mickovičová, ale aj moderátori Jarka Lajčáková-Hargašová a Ľubomír Bajaník.

Podujatie Naše Mesto sa prvýkrát uskutočnilo pred piatimi rokmi a začínalo s počtom 400 dobrovoľníkov v Bratislave. Inšpirovalo sa podobnou akciou v New Yorku, kedy obyvatelia robia niečo pre svoje mesto. Tento rok sa do neho zapojili aj známe osobnosti, herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Šebová a Henrieta Mickovičová, ale aj moderátori Jarka Lajčáková-Hargašová a Ľubomír Bajaník. Nechýbala ani verejnosť, ktorej sú dobrovoľnícke aktivity blízke a záleží jej na skrášľovaní svojho okolia.

Naše Mesto prišla podporiť aj herečka Táňa Pauhofová a Heňa Mičkovicová.

„V Európskom roku dobrovoľníctva sme si dali neľahkú výzvu zapojiť aspoň 4000 dobrovoľníkov. Nemysleli sme si, že sa nám to podarí. Výsledok nás však teší o to viac, že sme zapojili aj menšie mestá, kde sme dobrovoľnícke podujatie organizovali prvýkrát a napríklad v Galante sa nám podarilo obsadiť úplne všetky aktivity, ktoré si neziskové organizácie navrhli,“ dodala M. Smolová. Naše Mesto zavŕši jedinečná nočná aktivita, ktorá sa uskutoční už v utorok pred polnocou na autobusovej zastávke pod Novým Mostom v Bratislave. Dobrovoľníci budú počas nej maľovať cestu i chodník nazeleno. Myšlienka vyšla z dielne architekta Matúša Vala, ktorý je známy projektom Mestské zásahy.