Do ukončenia registrácie dobrovoľníkov ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

3 550

Viac

Späť na novinky

Podporili nás aj známe tváre

29. jún 2011

Tento rok sa do Nášho Mesta zapojili aj známe osobnosti, herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Šebová a Henrieta Mickovičová, ale aj moderátori Jarka Lajčáková-Hargašová a Ľubomír Bajaník.

Podujatie Naše Mesto sa prvýkrát uskutočnilo pred piatimi rokmi a začínalo s počtom 400 dobrovoľníkov v Bratislave. Inšpirovalo sa podobnou akciou v New Yorku, kedy obyvatelia robia niečo pre svoje mesto. Tento rok sa do neho zapojili aj známe osobnosti, herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Šebová a Henrieta Mickovičová, ale aj moderátori Jarka Lajčáková-Hargašová a Ľubomír Bajaník. Nechýbala ani verejnosť, ktorej sú dobrovoľnícke aktivity blízke a záleží jej na skrášľovaní svojho okolia.

Naše Mesto prišla podporiť aj herečka Táňa Pauhofová a Heňa Mičkovicová.

„V Európskom roku dobrovoľníctva sme si dali neľahkú výzvu zapojiť aspoň 4000 dobrovoľníkov. Nemysleli sme si, že sa nám to podarí. Výsledok nás však teší o to viac, že sme zapojili aj menšie mestá, kde sme dobrovoľnícke podujatie organizovali prvýkrát a napríklad v Galante sa nám podarilo obsadiť úplne všetky aktivity, ktoré si neziskové organizácie navrhli,“ dodala M. Smolová. Naše Mesto zavŕši jedinečná nočná aktivita, ktorá sa uskutoční už v utorok pred polnocou na autobusovej zastávke pod Novým Mostom v Bratislave. Dobrovoľníci budú počas nej maľovať cestu i chodník nazeleno. Myšlienka vyšla z dielne architekta Matúša Vala, ktorý je známy projektom Mestské zásahy.