Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Naše Mesto je súčasťou Maratónu dobrovoľníctva

17. február 2016

Rozširujeme ponuku dobrovoľníckych aktivít o tréningy a školenia pre neziskovky

Podľa našich prieskumov až 74 % neziskoviek potrebuje rozvíjať svoj marketing, komunikačné, biznis či právne zručnosti. Na druhej strane vnímame trend u zamestnancov firiem zmysluplne odovzdať svoje profesionálne zručnosti pro bono v prospech neziskových organizácií.

Pro bono prináša hodnotu nielen pre komunitu a je tiež dobré riešenie pre biznis. Učí zamestnancov firiem, ako efektívne pracovať s minimálnymi rozpočtami. Aj preto sme sa rozhodli zorganizovať Maratón dobrovoľníctva, ktorý ponúka zamestnancom okrem klasických dobrovoľníckych aktivít aj možnosť darovať svoje know-how zábavnou formou, efektívne a v krátkom čase.

Preto sme sa rozhodli venovať väčšiu pozornosť pro bono aktivitám, ktoré sa po novom budú konať 8. júna (streda) a v štvrtok sa uskutoční PRO BONO Maratón. V piatok a sobotu dostanú priestor klasické manuálne dobrovoľnícke aktivity.

MARATÓN DOBROVOĽNÍCTVA

8. jún - WORKSHOPY A TRÉNINGY 

Experti z firiem v rôznych oblastiach (HR, PR, legislatíva, právo, účtovníctvo...) majú možnosť podeliť sa so svojimi skúsenosťami s pracovníkmi neziskových organizácii formou tréningov či workshopov. 

prihlás svoju firmu

prihlás svoju neziskovú organizáciu

9. jún - PRO BONO maratón 

Naše Mesto ponúka príležitosť pomôcť verejnoprospešným organizáciám nielen rukami, ale i hlavou. Vo štvrtok 9. júna usporiadame v Bratislave Pro bono maratón, v rámci ktorého zapojíme profesionálov z oblasti komunikácie a marketingu, informačných technológií, ale i ľudských zdrojov a manažmentu, aby pomohli vybraným neziskovým organizáciám. Vďaka celodennému maratónu a získajú profesionálne služby, ktoré by si inak nemohli dovoliť.

kontaktná osoba 

10. - 11. jún - NAŠE MESTO - manuálne dobrovoľnícke aktivity 

Najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto, počas ktorého dobrovoľníci budú pomáhať v 14 mestách na Slovensku, sa tento rok uskutoční v piatok a v sobotu 10. až 11. júna. Do Nášho Mesta sa zapája viac ako  8500 dobrovoľníkov z firiem i z radov verejnosti - manažéri, úradníci, zamestnanci pracujúci vo výrobe, IT ľudia, či úradníci z miest, ktorí budú pomáhať pri stovkách rôznych aktivít skrášľovať verejný priestor, parky, detské ihriská,  areály škôl a škôlok. Spoločne budú čistiť rieky, obnovovať hradné zrúcaniny a budú sa venovať seniorom či zdravotne znevýhodneným ľuďom. 

viac info pre firmy

viac info pre neziskovky