Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

NAŠE MESTO 2020 BUDE 18. SEPTEMBRA

23. apríl 2020

Predpokladáme, že vývoj situácie v súvislosti s koronavírusom nebude v najbližšom období naplno priať stretnutiam väčšieho počtu ľudí. Situácia si vyžaduje najvyššiu mieru opatrnosti, preto sme sa rozhodli podujatie presunúť z tradičného júnového termínu na 18. september 2020 (piatok). Rozhodnutie presunúť Naše Mesto 2020, za ktorým stojí okrem nás množstvo partnerov podujatia, neziskových organizácií, miest, firiem i dobrovoľníkov, pre nás nebolo ľahké. Bezpečnosť všetkých zúčastnených je však na prvom mieste a veríme, že zostanete s nami.

Zaregistrovali ste firmu na pôvodný termín, čo ďalej?

Do 11. mája registrovaným firmám zašleme podrobné inštrukcie, ako registráciu na nový termín potvrdiť, upraviť, alebo zrušiť. Pokúste sa preto medzitým preveriť vaše možnosti a záujem kolegov zúčastniť sa podujatia v septembrovom termíne. 

Ste mesto alebo nezisková organizácia, ktorá prihlásila projekt, čo ďalej?

S projektom, ktorý ste prihlásili, stále počítame. Najneskôr do 11. mája pre vás pripravíme nový harmonogram podujatia, nový systém bezpečnostných opatrení a možnosť úprav či zrušenia projektu. Veríme však, že sa vám podarí nájsť spôsob, ako projekt zrealizovať aj na jeseň.

Uskutoční sa Naše Mesto iba v piatok?

Tento rok sa podujatie uskutoční iba v piatok a nebude možnosť sobotných aktivít. Tento ročník podujatia Naše Mesto sa však bude konať počas celoslovenského podujatia Týždeň dobrovoľníctva (16. – 22. september), pričom práve piatok bude tematicky venovaný firemnému dobrovoľníctvu.

Aké budú bezpečnostné opatrenia na aktivitách?

Momentálne usilovne pracujeme na príprave opatrení, aby bolo pre vás podujatie čo najbezpečnejšie. Rátame s podujatím v menšom rozsahu a je veľmi pravdepodobné, že v jednej organizácií sa aktivít zúčastnia dobrovoľníci len z jednej firmy, aby sa obmedzilo stretávaniu cudzích ľudí. Takisto sa do Nášho Mesta tento rok nebudú môcť zapojiť určité typy organizácií, ako napríklad zariadenia pracujúce so seniormi.

Tím Naše Mesto