Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Späť na novinky

NAŠE MESTO 2018: Pozrite sa, ako dobrovoľníci menili Slovensko

5. február 2019

2 dni. 48 miest a obcí po celom Slovensku. 135 firiem. 238 neziskových organizácii. 480 aktivít. 10 178 dobrovoľníkov a nevyčísliteľné množstvo medziľudskej pomoci, komunitnej spolupráce a dobrého pocitu! 12. ročník najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva je úspešne za nami a 8. – 9. júna sa nám toho spoločne podarilo skutočne veľa. ĎAKUJEME!

Pozrite si Minútu po minúte, ktorú spracovali redaktori denníka SME a fotogalériu z 12. ročníka Nášho Mesta. 

Naše najväčšie mestá

V Bratislave a okolí pomáhalo viac ako 6 000 dobrovoľníkov. Ani tento rok nechýbalo obľúbené čistenie Malého Dunaja či bratislavského lesoparku. Dobrovoľníci pomáhali aj v záhrade Novej Cvernovky alebo pri likvidovaní čiernej skládky pri Čunove. Obrovský úspech mali aj krásne výlety dobrovoľníkov a seniorov do mesta na zmrzlinu či na výlet do lesa.

Takmer 70 seniorov a zdravotne znevýhodnených obyvateľov račianskeho domova mali možnosť vďaka dobrovoľníkom stráviť deň na výlete v bratislavskom lesoparku. 92-ročná obyvateľka domova, ktorá posledné tri roky už nechcela ísť von, zhodnotila deň slovami: „Ja ešte nechcem ísť domov, veď je to taká krása v tomto lese! Mňa už tuším nič nebolí.“

Košice zveľaďovalo 771 dobrovoľníkov. V Centre pomoci Ligy proti rakovine dobrovoľníci upratali vnútorné priestory denného centra a revitalizovali záhradu. V Rodinnom centre Pastierik dobrovoľníci spolu s deťmi a rodičmi vyrábali senzomotorické koberčeky, ktoré slúžia deťom na prevenciu proti plochým nohám. V Rodinnom centre Stonožka sa dezinfikovali hračky a postavil sa domček pre detičky. A v košickom Centre voľného času sa zvládlo upraviť až päť samostatných pracovísk.

V Žiline sa zapojilo 662 dobrovoľníkov. Na Základnej škole Brodňanská pomáhali pri tvorbe konštrukcie cykloboxu pre žiakov. Občianske združenie Rodinná rozprávka vďaka dobrovoľníkom zútulnilo priestory rodinného centra a na Gymnáziu Varšavská cesta žiaci potrebovali pomôcť s prispôsobením záhrady na zážitkovú formu učenia a tradičné objavovanie byliniek.

Záchrana hradov

Aj tento rok sa do podujatia prihlásilo množstvo organizácií, ktoré sa venujú záchrane a obnove slovenských hradov a historických pamiatok. Na hrade Devín pomáhalo viac ako sto dobrovoľníkov odstraňovať náletovú zeleň a pomáhali aj pri archeologickom výskume. Pri vykopávkach tam dokonca našli hrot stredovekého šípu. Dobrovoľníci tento rok úspešne pomáhali aj na hradoch – Čeklís, Revište, Hrušov, Lietava, Hričov, Šebeš, Soľnohrad, Obišovský hrad a Lipovský hrad. Pomáhali tiež na antickej Gerulate, v kostole sv. Heleny, v Zoborskom kláštore, v kláštore Katarínka, v kláštore Vodný hrad Šimonovany či v Múzeu Petržalského opevnenia.

 

Zaregistrujte firmu alebo prihláste aktivitu na

NAŠE MESTO 2019

13. ročník podujatia Naše Mesto sa bude konať 7. – 8. júna 2019 a registrácia firiem a neziskoviek bude otvorená od 14. februára 2019. Harmonogram podujatia, dôležité termíny a všetky informácie nájdete na stránke www.nasemesto.sk. Nezmeškajte svoju šancu pomôcť a zmeniť naše mestá na krajšie miesta.