Do ukončenia registrácie dobrovoľníkov ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

3 550

Viac

Späť na novinky

Na skládku chceli vyhodiť televízor

29. jún 2011

Podujatie Naše Mesto sprevádzali rôzne kuriozity, ale aj zaujímavé príbehy. Počas toho, ako zamestnankyne Samsungu v Galante odstraňovali nelegálnu skládku, natrafili na ľudí, ktorí chceli vyhodiť starý televízor a nepotrebný odpad. Odišli tak naprázdno,

Podujatie Naše Mesto sprevádzali rôzne kuriozity, ale aj zaujímavé príbehy.

Počas toho, ako zamestnankyne Samsungu v Galante odstraňovali nelegálnu skládku, natrafili na ľudí, ktorí chceli vyhodiť starý televízor a nepotrebný odpad. Odišli tak naprázdno. Počas vychádzky mestom dostali seniori na vozíčkoch zo sociálneho zariadenia Samaritán zľavu na zákusky od majiteľa cukrárne a keď sa v jednej z bratislavských škôl minula farba, zamestnanci ČSOB sa rozhodli, že sa poskladajú na ďalšie. Doslova šok zažili dobrovoľníci v lese na Kolibe, keď sa dostali k hŕbe odpadkov, ktoré tam nanosil bezdomovec z Ukrajiny. Za štyri hodiny dobrovoľníci vyzbierali 15 vriec odpadkov.

Tešil by sa aj lekárnik Pisztori

Mnohých Bratislavčanov zaujalo čistenie nádvoria Pisztoryho paláca, ktorý kedysi patril lekárnikovi Pisztorymu. Mal tu aj svoje bylinkové záhrady, z ktorých vyrábal lieky. Počas slovenského štátu palác slúžil ako veľvyslanectvo Nemeckej ríše a neskôr ako Leninovo múzeum. „Palác je síce v súčasnosti neprístupný verejnosti, ale aj vďaka dobrovoľníkom sa nám podarilo odstrániť náletové kroviny z nádvoria a starý nábytok z interiéru paláca, aby sme ho aspoň príležitostne, kým bude zrekonštruovaný, mohli otvoriť návštevníkom,“ povedala Miroslava Pagáčová z mestskej časti Staré Mesto. Hlohovský Klub náhradných rodín zasa čistil spolu s deťmi areál zámockého parku od plastových fliaš a skla, aby v ňom mohli tráviť svoj voľný čas obyvatelia mesta.