Do ukončenia registrácie dobrovoľníkov ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

3 550

Viac

Späť na novinky

Manažéri firiem budú pomáhať seniorom

13. jún 2012

Aj manažéri na Slovensku vedia manuálne pracovať a pomáhať tam, kde je to potrebné. Každoročne to dokazujú aj počas podujatia Naše Mesto. Takmer 50 manažérov a generálnych riaditeľov bude tento piatok pomáhať v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov v Rači.

Nadácia Pontis myslí v Európskom roku aktívneho starnutia aj na starších. „Manažéri veľkých firiem vlastnými rukami zútulnia záhradu seniorov, aby sa v nej cítili dobre. Športoví nadšenci si s nimi budú môcť zahrať petanque a ďalší budú venovať finančnému poradenstvu pre klientov,“ hovorí Monika Smolová z Nadácie Pontis. Riaditelia firiem natrú altánok a lavičky, opravia schody, vybudujú kompostovisko, vysadia kvety, zahrajú si petanque a budú si so seniormi spoločne grilovať.

Iniciatíva Prihlasujeme sa k dobrovoľníctvu

Okrem pomoci pre seniorov sa pridajú aj k iniciatíve Prihlasujeme sa k dobrovoľníctvu. „Svojím podpisom každý z nich deklaruje, že firma, ktorú riadi, bude zohľadnovať dobrovoľníctvo pri prijímaní nových uchádzačov o zamestnanie. "V zahraničí je to už bežná prax a dobrovoľníctvo zamestnancov veľa napovedá o tom, akí sú vaši zamestnanci, či majú tímového ducha a ako sa vedia prispôsobovať rôznym situáciám,“ dodala Monika Smolová.

Nadácia Pontis podujatie Naše Mesto organizuje so skupinou firiem Engage, ktorej členovia rozvíjajú rôzne formy zapájania zamestnancov do dobrovoľných aktivít a zdieľajú svoje skúsenosti. Firmy sú presvedčené, že práca zamestnancov v prospech komunít prináša prínos nielen okoliu, ale aj benefity zamestnancom a firme samotnej. Zamestnanci cítia, že ich zamestnávateľ podporuje dobrú myšlienku a firma dobrovoľníckymi aktivitami potvrdzuje svoje miesto v spoločnosti, čo má priaznivý dopad aj na jej podnikanie a vzťahy s klientmi.

Dobrovoľníctvo prináša mnohé benefity

Už počas minuloročného Fóra o firemnej filantropii Andrew Wilson z Corporate Citizenship z Londýna zdôraznil význam firemného dobrovoľníctva. „Prieskum o význame dobrovoľníctva pre firmu ukazuje, že zamestnanci s dobrovoľníckou skúsenosťou sú spokojnejší. Podávajú tak vyšší výkon, firma má menšiu fluktuáciu zamestnancov a dokonca ušetrí firemné zdroje za školenia na získanie zručností, ktoré zamestnanci môžu získať ako dobrovoľníci,“ vymenoval benefity dobrovoľníctva zamestnancov.

V Domove sociálnych služieb a zariadení seniorov Rača budú pomáhať CEOs z firiem: Allen & Overy, Allianz - Slovenská poisťovňa, Asseco Central Europe, AT&T, AXA, Bayer, BMB Leitner, Citi, Dalkia, DELL, DHL Logistics, ENVI-PAK, Generali Slovensko poisťovňa, Grafton Recruitment Slovakia, Heineken, Hewlett Packard Slovakia, Hillbridges, Honeywell, IBM Slovensko, ING Banka, JohnsonControls, Kia Motor Slovakia, KPMG, Lenovo, Philip Morris Slovakia, PwC, SAS Slovakia, Sheraton Bratislava Hotel, Slovak Telekom, Slovnaft, T-Systems Slovakia, ZSE, White & Case.