Do ukončenia registrácie dobrovoľníkov ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

3 550

Viac

Späť na novinky

Dobrovoľníci vyhadzovali suť, maľovali lavičky a čistili aj Malý Dunaj

20. jún 2012

Do Nášho Mesta sa minulý rok zapojilo 5000 dobrovoľníkov v 11 mestách.

Vyčistili Malý Dunaj, nelegálne skládky, namaľovali kilometre plotov na školách a škôlkach, čistili parky, venovali sa seniorom a tiež prácam na slovenských hradoch. 

Čistili Malý Dunaj na člnkoch

„Z Dunaja sme vytiahli 21 pneumatík, dva televízory jednu Hi-Fi vežu, značkové tenisky, zvyšky plastovej stoličky, obal monitoru, stojan na lampu a hromadu plastových fliaš,“ vymenoval minulý rok Richard Weber z organizácie Strom Života, ktorý prišiel s nápadom vyčistiť Malý Dunaj na člnkoch. Kým on na Naše Mesto zháňal dobrovoľníkov, člnky mu požičal kamarát. Zadarmo.

Neziskovky dostali grant

Do Nášho Mesta sa v 11 slovenských mestách zapojilo 152 neziskoviek, ktoré často nemajú kapacity, ani finančné zdroje, aby si pomohli. Okrem praktickej pomoci dobrovoľníkov získali od Nadácie Pontis aj grant, vďaka ktorému si zakúpili potrebný materiál k svojim aktivitám. Neziskovky navrhli celkovo 280 aktivít, do ktorých sa dobrovoľníci zapojili.

Pomáhali v budúcej kunsthalle

Dobrovoľníci v Žiline pomáhali aj občianskemu združeniu Truc Spherique. Jeho cieľom je vytvoriť z Novej synagógy žilinskú kunsthalle, ktorá bude slúžiť na výstavy a koncerty. Dobrovoľníci vo vysokej prachovej hmle počas piatich hodín vyhadzovali suť z balkóna. Boli medzi nimi dokonca aj ženy.

Najviac zapojených dobrovoľníkov na počet obyvateľov bolo v Galante. V rámci galantského okresu spolu pomáhalo 650 dobrovoľníkov aj v Tešedíkove, Seredi, Šali a Nedede.

Na Hrade Lednica čistili pivnicu

Na hrade Lednica zasa čistili pivnicu, aby bola prístupná verejnosti. Kastelán hradu Peter Martinisko hodnotí Naše Mesto pozitívne, aj pre príležitosť prezentovať, čo neziskovky robia. Košická Pionierska záhrada už po dobrovoľníckej pomoci nebude slúžiť len Košičanom, ale aj návštevníkom mesta.

Najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto sa konalo v Bratislave, Galante, Seredi, Šali, Trenčíne, Partizánskom, Žiline, Liptovskom Hrádku, Košiciach, Spišskej Novej Vsi a v Hlohovci.