Do ukončenia registrácie verejnosti ostáva:

Späť na novinky

Chcem prihlásiť Našu firmu na Naše Mesto

24. apríl 2014

Zamestnanci firiem, ktorí v bežných dňoch pracujú za počítačom či vo výrobe vezmú do ruky farby a lopaty, aby skrášlili svoje okolie.

Príval dobrovoľníckej energie zažijú slovenské mestá 13. a 14. júna 2014. Zamestnanci firiem, ktorí v bežných dňoch pracujú ako manažéri, personalisti, bankári či priamo vo výrobe vezmú do ruky farby, štetce, lopaty, aby skrášlili svoje okolie alebo venujú svoj čas seniorom či ľuďom s postihnutím. Pridajú sa k tisíckam dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku a v strednej Európe – Naše Mesto.

Pre dobrovoľníkov je pripravených viac ako 200 aktivít v mestách: Bratislava, Galanta, Sereď, Šaľa, Nové Zámky, Pezinok, Trnava, Žilina, Spišská Nová Ves, Košice, Žilina, Liptovský Hrádok, Partizánske, Prievidza.

Naše Mesto spojilo dobrovoľníkov aj konkurenciu

Vlani dobrovoľníci zavesili na ošarpanú zastávku MHD pod bratislavským mostom niekoľkokilometrové svietidlá. „Zámerne sme si vybrali túto aktivitu, nazvanú Prelet, lebo bola vonku a kreatívna,“ povedal marketingový zamestnanec banky, ktorý prišiel aj s celým svojim tímom. „Premaľovanie zastávky pod mostom SNP za noc na zelené námestie bol street art. Vedeli sme, že to dlho nevydrží. Preto sme vlani zvolili inštalovanie 5 veľkých svietidiel z oceľovej konštrukcie, na ktorú dobrovoľníci namotali kilometre pások na balíky,“ prezradil Matúš Vallo z OZ Mestské zásahy, ktorí sa do Nášho Mesta zapájajú pravidelne. Bez výmeny budú svetlá svietiť 15 tis. hodín. Namotávanie pások a vešanie svietidiel spojilo nielen dobrovoľníkov, ale aj konkurenciu, keďže žiarivky a elektrinu zaplatili firemní partneri.

Buďte dobrým partnerom pre komunitu

Zapojte kolegov do podujatia Naše Mesto 2014 a ukážte, že vám záleží, ako vyzerajú mestá, v ktorých žijeme. Prihlášky pre firmy nájdete tu:

Initiates file downloadNaše Mesto - prihláška pre rok 2014

Initiates file downloadNaše Mesto - popis podujatia pre rok 2014

Samotné on-line prihlasovanie na jednotlivé dobrovoľnícke aktivity otvoríme 13. mája o 10:00 hod..