Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

Ako bude vyzerať tričko pre dobrovoľníkov na Naše Mesto 2021?

16. apríl 2021

Ako spoznáte dobrovoľníka na Našom Meste? Jednoducho – podľa originálneho trička, ktoré sa menilo každý rok, aby čo najlepšie odrážalo myšlienku dobrovoľníctva a radosti z pomáhania. Tričko na rok 2021 však bude niečím výnimočné.

V Nadácii Pontis sme sa totiž rozhodli, že pre tohtoročné Naše Mesto využijeme dizajn z predošlého ročníka. Chceme tak ponúknuť zapojeným firmám a dobrovoľníkom, aby zužitkovali svoje tričká z vlaňajška. Podporíme tým tému udržateľnosti, o ktorú sa zaujíma čoraz väčší počet ľudí a stále viac ľudí jej prispôsobuje aj svoje každodenné návyky.

Možnosť objednať si tričká však úplne nerušíme a radi by sme dali dobrovoľníkom na výber. Označiť možnosť „nechcem tričko“ môžu dobrovoľníci priamo pri prihlasovaní na aktivitu. V prípade, že ich na aktivitu prihlasuje firemný koordinátor, môžu informovať o tom, že tričko tento rok nepotrebujú, priamo jeho či ju.

Podporíme ochranu prírody

To však nie je všetko. Časť prostriedkov, ktoré sa týmto spôsobom ušetria, venujeme jednej z organizácií, ktoré sa venujú ekológii a ochrane prírody. Organizáciu, ktorá dostane grant, budú vyberať dobrovoľníci v dotazníkovom hlasovaní po Našom Meste.

Mám srdce na správnom meste aj v roku 2021

Tričká zviditeľňujú dobrovoľníkov pri práci na verejných priestranstvách, v mestách i v teréne a zároveň ich zjednocujú v spoločnom zámere – poskytnúť pomocnú ruku a zažiť radosť z pomáhania.

„Tričká sú super nápad. Napriek tomu, že sme sa vlani kvôli COVID-u neprepojili na podujatí s inými firmami, videli sme sa na ulici a vedeli sme, že ideme pomôcť,“ opisuje jedna z minuloročných dobrovoľníčok.

Dizajnu, ktorý sme použili minule a ostávame pri ňom aj tento rok, dominuje veľké srdce a slogan „Mám srdce na správnom meste“. Ten pre nás vymyslel v rámci pro bono spolupráce copywriter Dyslektik.

Pokiaľ ide o materiál na výrobu oblečenia, aj tu dbáme na ochranu životného prostredia a spolupracujeme s certifikovaným výrobcom.

Už 11. júna budete mať jedinečnú možnosť vidieť v uliciach slovenských miest dobrovoľníkov v bielych tričkách so zelenou grafikou a koordinátorov aktivít zo zapojených organizácií v tričkách s modrou grafikou.

Ak si tričká tento rok objednávate, budú vám pred podujatím (od 4. do 8. júna) doručené na adresu vašej firmy či organizácie.

Oslávte 15 rokov všetkými tričkami

Naše Mesto bude tento jún oslavovať 15 rokov. Pripomeňte si s nami všetky doterajšie ročníky a oblečte si tričká vo viacerých starších dizajnoch. Dohodnite sa s kolegami a príďte v čo najväčšom počte rôznych dizajnov z minulých rokov. Odfoťte sa, fotografie nám pošlite na foto(at)nadaciapontis.sk a my ich zverejníme. Alebo ešte lepšie – postnite svoje fotky s rôznymi tričkami na Instagram alebo ich pridajte ako instastories, označte na nich @nadaciapontis a my vaše posty a stories prezdieľame.

Nepamätáte si, ako vyzerali tričká z posledných rokov? Pozrite sa sem a osviežte si pamäť.

2007

 

2008

 

2009

 

2010

 

2011

 

2012

 

2013

 

2014

 

2015

 

2016

 

2017

 

2018

 

2019

 

2020 a 2021