Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na novinky

11. ročník Nášho Mesta je za nami. ĎAKUJEME!

19. jún 2017

Naše Mesto, najväčšie stredoeurópske podujatie firemného dobrovoľníctva, opäť lámalo rekordy.

V piatok a v sobotu 9. a 10. júna si dalo „rande s Naším Mestom“ spolu viac ako 10 000 dobrovoľníkov. Pomohli tak 233 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, domovom sociálnych služieb, ale aj školám či škôlkam zlepšiť prostredie, v ktorom pôsobia. Dobrovoľníkov zo 131 firiem ste mohli stretnúť v 52 mestách a obciach po celom Slovensku.

„Na Našom Meste som sa zúčastnil už po tretíkrát. Musím povedať, že sa mi to veľmi páči. Keďže už tretí rok žijem v Trnave, chcel som pomôcť mestu a je to aj dobrá vec vzhľadom na to, že mám aj sedavú prácu," hovorí dobrovoľník z Trnavy a pokračuje: „Som rád, že aktivity pribúdajú. Je to super, ak si človek môže vybrať. Mám to, dokonca, blízko domov, takže výsledok môžem potom vidieť celý rok." 

Čo sa podarilo:

109 namaľovaných plotov či zábradlí 1 398 vysadených okrasných rastlín, stromov, kríkov
910
umytých okien
903
namaľovaných lavičiek, stolov, košov či preliezok, altánkov, stĺpov,...
397
klientov sociálnych zariadení strávilo deň s dobrovoľníkmi
177
vyčistených a zrevitalizovaných parkov, záhrad, náučných chodníkov, verejných priestranstiev, športovísk, cyklotrás, areálov zariadení, ihrísk
14
vyčistených riek, potokov, jazierok, studničiek
31
vyčistených pamätihodnotí
10
opravených, skrášlených, zrevitalizovaných hradných zrúcanín

Zapojili sa aj výkonní manažéri a manažérky

V tomto roku sa do Nášho mesta zapojili aj viacerí generálni riaditelia a riaditeľky a výkonní manažéri a manažérky firiem. Niektorí sa zúčastnili aktivít so svojimi zamestnancami, pre iných bola pripravená tzv. CEO aktivita. Stretlo sa na nej spolu 23 „najvyšších šéfov“ a pomohli s úpravou interiéru na ZŠ a MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím internátnej na Drotárskej ceste v Bratislave.

„Dobrovoľníctvo mne osobne dáva príležitosť spojiť sa s miestnou komunitou. Keď vidím reálny dopad toho, ako moje vedomosti či zručnosti pomáhajú tretej strane, je to pre mňa silnou motiváciou a zdrojom zadosťučinenia. A samozrejme mi to robí obrovskú radosť,“ povedal Paul Burt, výkonný riaditeľ IBM International Services Centre.

„Nie je dôležité, akú pozíciu človek vo firme zastáva, všetci sme súčasťou istej komunity, ktorú si sami dotvárame a robíme ju lepším miestom pre život, či ide o pomoc študenta alebo riaditeľa centra zdieľaných služieb. Je to príležitosť, ako môžeme našej komunite niečo vrátiť,“ vyjadril Marián Užik, Finance Directov v spoločnosti Johnson Control International.

Pozrite si náš fotoalbum na Facebooku, nájdite seba a svojich priateľov, otagujte ich a ukážte aj ostatným, že pomáhanie prináša radosť.