Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Späť na výber

Zelené práce vo vinohrade a v jeho okolí, čistenie a úprava

Vajnorský vinohradnícky spolok

Info o aktivite

Zelené práce, ktoré prebiehajú od konca mája až do konca septembra. Zelené práce sú dôležité. Nejeden vinohradník povie, že ide o najdôležitejšiu časť prác vo vinohrade. Ako všetko rastie, treba tomu dať tvar, upratať vinič v priestore medzi drôtmi t.j. pozastrkovať letorasty. Tak, aby bol optimálne zaťažený, mal svoj priestor. V zásade to nie je nič zložité, no urobiť tieto práce poctivo si vyžaduje nemálo času. Z celého roka práve v tomto období nestíhame asi najviac. Vinič rastie rýchlejšie, ako stíhame robiť. Jeden riadok poctivej práce trvá dvojici (každý z jednej strany) zhruba 3 hodiny a takýchto riadkov máme vo vinici 26. Vieme, že každý má toho svojho času málo a nie každému vyhovuje iba víkend a to ešte v týchto horúcich dňoch sa dá robiť buď skoro ráno, alebo až podvečer. Preto sme radi za každú pomocnú ruku, ktorá nám môže prísť pomôcť. Vedľa zachraňovanej vinice je čierna skládka, tak často naše zelené práce sú presunuté na odpratávanie tejto skládky.

Info o organizácii

Cieľom spolku je napomáhať trvalému rozvoju vinohradníctva a vinárstva ako súčasti nášho prírodného, kultúrneho a historického dedičstva vo Vajnoroch.

Zelené práce vo vinohrade a v jeho okolí, čistenie a úprava

Na aktivitu sa prihlásili dobrovoľníci z tejto spoločnosti:

KONE Business Services 35
Kyndryl Services Slovensko spol. s r.o. 24
Muziker, a.s. 15
SLOVNAFT, a.s. 6

Termín

10. 6. 2022

Piatok, 09:00 - 12:00 h

Počet voľných miest:

0 / 80

Realizácia

Vajnorské vinohrady vinica Široké , Google mapách označené ako Via Vitis - miesto stretnutia https://www.viavitis.sk/12285/kde-nas-najdete

Bratislava

Miesto stretnutia

presný popis ako sa ku nám dostať je na našom webe: https://www.viavitis.sk/12285/kde-nas-najdete

Zobraziť na mape

Čas stretnutia

8:45 h

Občerstvenie

Dobrovoľníkom vieme zabezpečiť vodu a kávu. Je k dispozícii ohnisko, kde si vie každý opekať podľa svojej chuti. 

V prípade nepriaznivého počasia

Aktivita sa presunie na náhradný termín: 17. 6. 2022 09:00
Prihlásením sa na túto aktivitu zároveň akceptujete, že v prípade zlého počasia sa bude konať v uvedenom dátume a čase. O zmene termínu vás budeme informovať najneskôr do 7. 6. 2023 do 17:00.

Info o projekte

Naším primárnym cieľom, je prinavrátiť a oživiť povesť Vajnor ako vinohradníckej dediny neďaleko Bratislavy. Chceme nadviazal na stáročné vinohradnícke tradície obce a rozvíjať odkaz Vajnorského vinohradníckeho družstva, ktoré v obci vzniklo v roku 1919. Napomáhať trvalému rozvoju vinohradníctva a vinárstva ako súčasti nášho prírodného, kultúrneho a historického dedičstva vo Vajnoroch. Vytvorila sa partička ľudí, ktorým nie sú vinohrady a dedičstvo našich otcov ľahostajné. Rozhodli sme sa zachrániť to, čo iní, ktorí sa o to starali doteraz, zahodili a nechali napospas osudu. Začali sme sa súčasne obávať, že ak zanedbané vinohrady nezachránime a neudržíme, tak sa z nich stanú stavebné pozemky

Mapa zobrazuje miesto stretnutia