Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na výber

Obnova náteru historického vagóna

Klub železničných modelárov Vrútky

Info o aktivite

Obrúsenie hrdzavých miest historického vagóna a nový náter jeho častí.

Info o organizácii

Klub železničných modelárov Vrútky sa od roku 2001 venuje stavbe a prezentácii modelových koľajísk, ktoré sú postavené v skutočných železničných vozňoch a preto sú vystavované v rôznych kútoch Slovenska či v zahraničí. Taktiež renovujeme historické železničné vozidlá, s ktorými organizujeme výletné vlaky v okolí Vrútok. Od roku 2014 budujeme stálu železničnú expozíciu v Martine v areáli SIM. Postupne sa podarilo zrenovovať mnoho vzácnych exponátov dobrovoľníckymi silami. Expozícia je doposiaľ prístupná po telefonickom dohovore. Klub aktívne spolupracuje s Železničným múzeom Slovenskej Republiky, ktoré je vlastníkom väčšiny exponátov. Taktiež spolupracuje s Dobrovoľným Hasičským Zborom Priekopa a podieľa sa tak na zveľaďovaní verejného priestoru Areál SIM v Martine. Od roku 2018 v spolupráci s Korytnickou Železnicou zabezpečuje víkendovú kyvadlovú vlakovú dopravu na trati Ružomberok - Stanica Zápalkáreň pre účely turistického ruchu.

Obnova náteru historického vagóna

Na aktivitu sa prihlásili dobrovoľníci z tejto spoločnosti:

Franke Slovakia s.r.o. 1

Termín

9. 6. 2023

Piatok, 09:00 - 14:00 h

Počet voľných miest:

4 / 5

Realizácia

Hasičská ulica Areál SIM

Martin

Miesto stretnutia

Hasičská ulica Areál SIM

Zobraziť na mape

Čas stretnutia

8:30 h

Občerstvenie

Vieme poskytnúť studené občerstvenie, po dohode aj dovoz obedov. K dispozícii bude kuchynka a jedáleň. Rovnako WC, umyváreň a sprcha.

V prípade nepriaznivého počasia

Alternatívna aktivita - práca v interiéri vozňa.

Info o projekte

Železničná expozícia v areáli SIM je budovaná dobrovoľnícky, členmi Klubu železničných modelárov Vrútky, od roku 2014. Súčasťou expozície sú napríklad zrenovovaná parná lokomotíva, historické vozne, nákladná drezina, automobilová drezina, snežný pluh a iné. Vnútorná časť je plná železničných modelov a rôznych železničných artefaktov. Hlavným lákadlom sú veľké modelové koľajiská. Kvôli covidu v minulých dvoch rokoch expozícia nebola otvorená. Boli však pripravené nové exponáty a nové informačné panely. Hlavnými aktivitami pred novou letnou sezónou bude očista exponátov, príprava stojanov pre nové informačné panely a náter niektorých vonkajších exponátov.

Súbežné aktivity

Demontáž interiéru historického vagóna
Demontáž interiéru historického vagóna

Voľné miesta: 4 z 5

Viac informácií
Očista vnútornej expozície
Očista vnútornej expozície

Voľné miesta: 4 z 5

Viac informácií

Mapa zobrazuje miesto stretnutia