Do ukončenia prihlasovania ostáva:

Počet prihlásených dobrovoľníkov

9 793

Viac

Späť na výber

Prekopanie/urovnanie terénu záhrady

Slovenská katolícka charita

Info o aktivite

Dobrovoľníci budú rýľovať terén cca. 20m2. Rýľovaním prevzdušnia zeminu, aby sa z nej dali povyberať kamene. Následne bude potrebné terén urovnať. Ďalej, dobrovoľníci budú trhať buriny v už existujúcich záhonoch a tam kde to bude potrebné a následne budú zasievať trávové semeno do už vyrovnanej záhradnej plochy a sadiť novú zeleň do záhonov a nových plôch určených na výsadbu. Bude taktiež potrebné vyzbierať a podrtiť náletové dreviny, ktoré sa rozsypú ako mulč na záhony.

Info o organizácii

Naše projekty: Adopcia na diaľku®, Stop obchodovaniu s ľuďmi, humanitárna pomoc, zdravotnícke a sociálne služby, farské charity, streetwork, pomáhanie/ošetrovanie v domácnosti, centrum solidarity a pomoci, materiálna a potravinová pomoc pre núdznych, housing first, dobrovoľníctvo a mnoho ďaľších. Cieľová skupina je široká: núdzni a sociálne znevýhodnení v celej škále, obete obchodovania s ľuďmi, seniori, hendikepovaní ľudia, utečenci pred vojnovým konfliktom z Ukrajiny atď. Do väčšiny našich projektov sa snažíme zapájať dobrovoľníkov a aktívne s nimi pracujeme.

Prekopanie/urovnanie terénu záhrady

Na aktivitu sa prihlásili dobrovoľníci z tejto spoločnosti:

ESET, spol. s r.o. 3
Kyndryl Services Slovensko spol. s r.o. 1
ČSOB 1

Termín

9. 6. 2023

Piatok, 09:00 - 12:00 h

Počet voľných miest:

1 / 6

Realizácia

Kapitulská 308/18

Bratislava

Miesto stretnutia

Kapitulská 308/18

Zobraziť na mape

Čas stretnutia

8:45 h

Občerstvenie

káva, čaj, sladké, slané, ovocie

V prípade nepriaznivého počasia

Mokrý variant bude príprava zázemia na komunitné centrum: Upratanie miestnosti na to určenej.

Info o projekte

Radi by sme pozvali dobrovoľníkov na pomoc s úpravou našej charitnej záhrady, ktorá bude sprístupnená verejnosti v podobe komunitného centra. Záhrada sa nachádza v krásnom, historickom, doteraz nesprístupnenom centre Bratislavy pod hradbami. Aktivity by sa týkali úpravy terénu, siatia trávy, výsadby, natierania a úpravy záhradného nábytku, očistenia fasádnej omietky, prípadnej úpravy fasády. S pomocou dobrovoľníkov by vznikol komunitný priestor, kde by sme organizovali rôzne eventy, podujatia, workshopy, letnú čitáreň atď. V prípade zlého počasia je možnosť aktivít vnútri budovy, ako príprava zázemia pre komunitné centrum, upratovanie skladu, maľovanie atď.

Súbežné aktivity

Natieranie a obnova záhradného nábytku
Natieranie a obnova záhradného nábytku

Voľné miesta: 0 z 5

Viac informácií

Mapa zobrazuje miesto stretnutia